PAU:n Kaakkois-Suomen osasto ry

(entiset Mikkelin ja Savonlinnan osastot)

 

järjestää lauantaina 25.8.2018 matkan eläkeläisille ja osaston jäsenille Postimuseeon Tampereelle.

 

Matka sisältää kuljetuksen, pääsylipun museoon, opastetun kierroksen sekä ruokailun paikan päällä. Mahdolliselle avecille tarjoamme kuljetuksen sekä opastetun kierroksen.

 

Lähtöaikataulu: Savonlinnan linja-autoasema klo 6.30

                              Mikkelin matkakeskus klo 8.00

                              Lähtö takaisin Tampereelta klo 18.00

 

Sitovat ilmoittautumiset 15.7.2018 mennessä Merja Hirvoselle ensisijaisesti sähköpostilla memmu26@gmail.com tai puh. 0505408085

PAU:n Kaakkois-Suomen osasto ry

Toimikunta 2018

 

TehtäväNimiSähköpostiosoitePuhelinnumero
PuheenjohtajaKari Härkönenkari.harkonen@posti.com0405510989
SihteeriMerja Hirvionenmemmu26@gmail.com0505408085
VarapuheenjohtajaPetri Aaltolapetri.aaltola@posti.com0503782551
JäsenIrene Teittinen  
JäsenTeemu Tyyskättyyska@hotmail.com0407005746
JäsenIlkka Halko  
JäsenAri Kero  
JäsenMarkku Hyvönen  
Jäsen /nuorisovastaavaTiia Karjalainen  
JäsenPetri Tiussapetri.tiussa@posti.com0505439766
JäsenRitva Nuopponen  
1. varajäsenIra Koski  
2. varajäsenEero Montonen  
3. varajäsenTommi Falck  
4. varajäsenPekka Sappinen  
TaloudenhoitajaJussi Turtiainen  
Jäsenrekisterihoitaja

Marja-Liisa Koskivirta

  

 

Osaston vuosikokous 2017 Savonlinnassa.
Kuvassa osaston varapuheenjohtaja Jussi Turtiainen ja sihteeri Jari Hyyryläinen.
Osaston vuosikokous 18.3.2017 Savonlinnassa.
Kuvassa osaston toimikunnan jäsen Ilkka Halko ja puheenjohtaja Petri Tiussa.
Osaston vuosikokous 18.3.2017 Savonlinnassa.
Osaston vuosikokous 18.3.2017 Savonlinnassa.
Osaston vuosikokous 18.3.2017 Savonlinnassa.

Toimikunta 2017

 

Tehtävä

Nimi

Sähköpostiosoite

Puhelinnumero

Puheenjohtaja

Petri Tiussa

petri.tiussa.@posti.com

050 543 9766

Sihteeri

Jari Hyyryläinen

 Jari.hyyrylainen@posti.com

040 756 3779

Varapuheenjohtaja

Jussi Turtiainen

pomppujussi@luukku.com

050 344 4008

Jäsen/opintosihteeri

Petri Aaltola

petri.aaltola@posti.com

050 378 2551

Jäsen

Teemu Tyyskä

ttyyska@hotmail.com

 

Jäsen

Tero Manninenmanninentero250@gmail.com

050 547 8419

Jäsen

Irene Teittinen

irene.teittinen@gmail.com

 

Jäsen

Merja Kääriäinen

merja.kaariainen@posti.fi

044 520 5145

Jäsen/nuorisovastaava

Mikko Hyvönen

 

 

Jäsen

Petri Punnonen

petri.punnonen@posti.com

 050 378 8274

Jäsen

 

Ilkka Halko

 

ilkka.halko@posti.com

 

050 309 7630

 

Taloudenhoitaja

Jussi Turtiainen

pomppujussi@luukku.com

045 343 2070

Jäsenrekisterinhoitaja

Marja-Liisa Koskivirta

liisakoskivirta@gmail.com

040 562 2349

1. varajäsenPekka Sappinen

pekus66@hotmail.com

 
2. varajäsen

Eero Montonen

eero.montonen@posti.com

 

3. varajäsenReijo Ahokas

reijo.ahokas@luukku.com

 

4. varajäsenKari Härkönen

kari.harkonen@posti.com

040 551 0989